CG Live

Vaš pogled na grad

Crnogorski fudbaleri započeli kvalifikacije pobjedom

Fudbalska reprezentacija Crne Gore, sa novim trenerom Miodragom Radulovićem, započela je pobjedom kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.

Crnogorski fudbaleri savladali su sinoć u Rigi, selekciju Letonije, rezultatom 2:1, u prvom kolu grupe G.

Letonija je povela golom Janisa Ikaunijeksa u 40. minutu.

Ikaunijeks je iskoristio odlično ubacivanje Vladimirsa Kamešsa i preciznim udarcem matirao crnogorskog golmana Milana Mijatovića.

Poravnao je Stevan Jovetić u 41. minutu.

On je, nakon duge lopte Nebojše Kosovića, primio loptu i majstorski savladao letonskog golmana.

Jovetić je bio strijelac drugog pogotka u 83. minut za preokret i pobjedu.

As Monaka je, nakon kombinacije sa Vladimirom Jovovićem, precizno šutirao sa ivice šesnaesterca i postigao 30. gol u reprezentativnom dresu.

Crna Gora je mogla do gola i u 36. minutu, ali se Igor Ivanović nije najbolje snašao.

U 59. Igor Vujačić je šutirao je glavom pored gola, za malo je bio neprecizan i Stevan Jovetić u 61, dok je četiri minuta kasnije isti igrač bio u šansi, ali je Salvanijeks sa gol linije otklonio opasnost.

Jovetić je do gola mogao i u 79. minutu, ali je njegov udarac završio pored stative.

U 69. minutu Letonija je imala najbolju šansu, Mijatoviću je nakon udarca Ikaunijeksa, ispala lopta i došla do Robertsa Uldrikisa, koji je pogodio stativu.

Pobjede u G Grupi ostvarili su i fudbaleri Turske i Norveške.

Turska je u Istanbulu iznenadila Holandiju 4:2, dok je Norveška u gostima slavila protiv Gibraltara 3:0.

Crnu Goru će u drugom kolu, u subotu u Podgorici, ugostiti Gibraltar.

Biće domaćin i tri dana kasnije selekciji Norveške.