CG Live

Vaš pogled na grad

“Lavice” idu u Tokio

Veliki, ogroman uspjeh – ženska rukometna reprezentacija Crne Gore plasirala se na Olimpijske igre u Tokiju!

“Lavice” su danas poražene od Rumunije 28:25 i izborile odlazak na najveću svjetsku sportsku smotru.

Rumunija je vodila tokom većeg dijela prvog poluvremena, imala i dva gola prednosti, ali je pogotkom danas fenomenalne Đine Jauković Crna Gora tri i po minuta prije kraja prvog poluvremena prvi put povela – 14:13. Ipak nakon 30 minuta je bilo neriješeno – 15:15.

Drugo poluvrijeme je teklo istim ritmom kao i prvo – Rumunija je vodila, pokušavala, ali je potom na 11 minuta do kraja sa dva vezana gola Đine Jauković Crna Gora prvi put stekla dva gola prednosti – 23:21.

Već tada je sve bilo jasno – “lavice” su potom povele 24:22, pa se opustile, Rumunija preokrenula i slavila – 28:25.

Najefikasnija u timu Crne Gore bila je Đina Jauković sa devet pogodaka, na drugoj strani12 golova Kristine Neagu.

Crna Gora je jedina selekcija sa prostora bivše Jugoslavije, koja će igrati u Japanu, računajući i muški i ženski rukomet.

Osim Crne Gore, sa turnira u Podgorici na Olimpijske igre ide i Norveška.